Aktualności Relacje

Bałkańskie Karpie Grauvella

IMG_2194

W dniach 25-29 maj 2016 odbyły się zawody z cyklu World Carp Tournament na chorwackim jeziorze Sumbar Lake. Tradycyjnie już zawody rozegrane w formule rzutowej 3 x Big Fish.
Tym razem barwy Grauvella reprezentowane były przez dwa teamy w składach:
1. Andrzej Grygorowicz/Łukasz Famuła wraz z uroczymi team runnerkami Moniką i Kają
2. Łukasz Pinocy/Łukasz Walotek

Samo losowanie przebiegło dla naszych drużyn szcześliwie a po obfitym obiedzie ekipy rozjechały się na stanowiska. Humory dopisywały.
Jak wiadomo rozpoznanie łowiska i wytypowanie właściwych miejsc to klucz dalszego sukcesu, tak wiec tej czynności poświeciliśmy dość dużo czasu.
Już po pierwszej dobie na matach Andrzeja i Łukasza łowiących na stanowisku 10 pojawiły się pierwsze ryby. Zabawa się rozkręcała.
Czwartkowy poranek na długo pozostanie w naszej pamięci. 3 karpie powyżej dwudziestu kilogramów złowione w niespełna 4 godziny dały drużynie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wędki Vortex Onyx 3.5 13ft w połączniu z kołowrotkiem Vortex Prestige stały się w rękach Andrzeja niesamowitą bronią pozwalającą bezpiecznie i pewnie holować wszystkie duże i niezwykle silne karpie.
Smukłe i szybkie blanki pozwalały oddawać precyzyjne i celne rzuty a nienaganna progresywna akcja dawała niesamowitą radość z holu.
Tymczasem ekipa Łukaszów łowiących na stanowisku nr 19 pierwszą dobę zakończyła bez brania. Lekka modyfikacja założonej strategii i przesunięcie linii łowienia za obszar wyspy wreszcie przyniosło oczekiwane efekt.
Teraz już wszyscy łowimy regularnie karpie w przedziale wagowym miedzy 7 a 20 kg. Najważniejsze utrzymać rybę w łowisku i selektywnie łowić te największe.
Poprzeczka podniesiona bardzo wysoko Austryjacy i Ukraińcy również nie zwalniają tępa i łowią potężne karpie.
Masze team runnerki Monika i Kaja podtrzymują nas na dychu i dbają o naszą formę i kondycje.
W sobotę Łukasz.W łowi życiówkę, karpia o masie 27,40 kg i tym samym drugi nasz Team zaczyna się liczyć w walce o podium.

Grauvell Team kończy zawody w pierwszej „6” klasyfikacji generalnej drużyn mających na koncie 3×20+.
Andrzej/Łukasz miejsce 6 z wynikiem 67.38 kg
23.36 kg, 22.02 kg, 22 kg
Łukasz.P/Łukasz.W miejsce 4 z wynikiem 71.05 kg
27,40 kg, 22 kg, 21,65 kg

Występ drużyn Grauvella w tak znakomitych i mocnych zawodach można zaliczyć do udanych. Tym razem zabrakło odrobinę przysłowiowego szczęścia  bo różnice w  czołówce były minimalne.

(artykuł dostępny również w magazynie Świat Karpia)