-IGC 2014 IGC

IGC 2014

DSC_0086

W 2014 roku Grauvell PL sponsorowała następujące zawody wędkarskie:
Reska Troć (spin)
International Grauvell Cup we Władysławowie (surf)
Mistrzostwa Polski w Połowach z Plaży w Łebie (surf)
Big Fish Carpshop Lakes (karp)
Darłowska Plaża (surf)
Mieleński Dorsz (surf)
Norda Cup w Karwieńskich Błotach (surf)

Już po raz drugi w historii mieliśmy przyjemność zorganizować międzynarodowe zawody z cyklu International Grauvell Cup. W tym roku zawody były rozgrywane w czterech kategoriach Grand Prix Polski, Open indywidualnie, Open drużynowo oraz rzut na odległość. W piątek 16go maja 27 zawodników (w tym 3 kobiety) spotkało się w Willi Pomorzanka we Władysławowie, żeby rozpocząć rywalizację na plaży w Chałupach na Półwyspie Helskim. W tym roku w gronie zawodników było 10 Niemców w tym były Mistrz Świata w Surfcasting – Joerg Dueckstein. Zawody rozegrano w 2 dwóch 5 godzinnych turach, dzieląc łowisko na 3 sektory. Ze względu na specyfikę łowiska na wiosnę każda z tur rozgrywana była na wieczór.

Pierwszego dnia zawodów rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 17. Koledzy z Niemiec pokazali swoją klasę lokalizując i skutecznie łowiąc belony. Niektórzy wyholowali po 3 sztuki. W raz z nadejściem zmierzchu prawie wszyscy wędkarze wyciągali flądry. Zdecydowana większość zapunktowała a najlepsi mieli ponad pięć ryb. Ilościowo najlepszy był tego wieczoru Grzegorz Krężel z Kołobrzegu ale przegrał na punkty z Joergiem Ducksteinem, który złowił 7 ryb w tym belony. W pierwszej turze padło 69 wymiarowych ryb.

Po powrocie do Willi Pomorzanka wędkarze w raz z osobami towarzyszącymi zasiedli do wspólnej biesiady, przy suto zastawionych stołach. Wędkarskie rozmowy trwały do późnej nocy i język Niemiecki nie był przeszkodą w komunikacji. Jeden z Polaków przekazał w prezencie zabytkowy kołowrotek do Muzeum Wędkarstwa, które prowadzi Jonas Schoknecht – jeden z zawodników z Niemiec.

Dla chętnych w sobotę zorganizowany był konkurs rzutowy. Wędkarze stosując swój sprzęt do połowu ryb z plaży rzucali wzdłuż plaży a odległość mierzona była dalmierzem laserowym. Liczone były rzuty w obrębie plaży (rzut do wody lub na wydmę, czy do lasu oznaczał 0 punktów w danej rundzie) co przy wzmagającym się północnym wietrze nie było takie proste. Rywalizację wygrał Rafał Udziela, członek Grauvell Team, osiągając odległość 174,40 m. Wszyscy wędkarze rzucali z ziemi.

Po obiedzie zawodnicy ponownie stawili się na plaży w Chałupach. Wiatr był silniejszy niż w piątek, morze bardziej wzburzone i na niektórych stanowiskach w wodzie unosiła się masa zielska, skutecznie utrudniając łowienie. Polacy zachęceni sukcesami Niemców próbowali przechytrzyć belony. Niestety, dla Polaków, tym razem Niemcy również dobrze odczytali wodę i od razu nastawili się na flądry. Najlepszy z Niemców, Jonas Schocknecht, złowił 8 fląder. Tego dnia padło dużo niewymiarowych ryb, niektórzy łowili po kilkanaście małych fląder. Niespodzianką tego dnia był dorsz o długości 45cm złowiony przez Mariusza Bizewskiego. W sobotę zawodnicy złowili w sumie 43 ryby.

10296678_10201184228208274_6631358526243196708_n

W niedzielę rano oficjalnie zakończyły się zawody IGC 2014. W tym roku najdłuższa flądra miała 44 cm, czyli tylko 1 cm zabrakło do nagrody specjalnej w kwocie 2000 PLN za największą flądrę. 27 zawodników złowiło w dwóch turach 112 ryb. Liczymy, że w przyszłym roku glony nie będą utrudniać łowienia i znowu przekroczymy wynik 200 ryb na zawodach.

Indywidualne Open

1-Joerg Dueckstein – 554p
2-Jonas Shoknecht -553p
3-Helmut Rhein – 507p

Indywidualne GPx

1-Dawid Furman – 344p
2-Piotr Kubiś – 218p
3-Marcin Zawiślak – 122p

Konkurs rzutów

1-Rafał Udziela – 174,4 m
2-Oliver Nowacki – 171,0 m
3-Jens Hapke – 163,69 m

Wyniki szczegółowe

Galeria