Przynęty Testy sprzętu

Zestaw błystek Grauvell Killer River No.2

IMG_7218-1024x682

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy, opisać dla Was zestaw błystek obrotowych Killer River No.2, który otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy Grauvell Polska. Jej pełną ofertę możecie znaleźć pod adresem www.grauvell-polska.pl. Tymczasem, zapraszamy do lektury.

IMG_7204-1024x682

Na ile błystka obrotowa jest przynętą skuteczną wie chyba każdy, kto kiedykolwiek z niej korzystał. Najistotniejszym elementem, wpływającym na jej szeroko pojętą skuteczność, jest sposób pracy skrzydełka, tworzona przez nią fala akustyczna oraz refleksy świetlne. Oczywiście, prawdziwym kluczem do sukcesu jest jak zawsze sposób prowadzenia przynęty przez wędkarza. Nie raz byliśmy świadkami sytuacji, gdy na akwenie dobrze zarybionym, ryby uderzały praktycznie we wszystko, byleby odpowiednio prowadzone. Faktem jest jednak, że akwenów takich jest w Polsce niewiele, stąd też, dobra praca przynęty okazuje się często znamienna.

IMG_7201-1024x682

Co zawiera zestaw?

W skład zestawu wchodzą 4 błystki obrotowe, różniące się wielkością skrzydełek, wagą, kolorystyką i sposobem pracy. Znajdziemy tu imitacje chociażby większej płoci, uklei czy wzdręgi. Choć sam zestaw dedykowany jest do łowienia na rzece, to jednak egzamin zdaje również nad wodami stojącymi. Choć tylko jedna z błystek zawiera informację o wielkości skrzydełka (do czego jeszcze wrócimy), oceniliśmy, że w blistrze znajdziemy jedną błystkę w rozmiarze 1, dwie w rozmiarze 2 oraz jedną w rozmiarze 3.

IMG_7202-1024x682

Jakość wykonania

Stoi na właściwym poziomie, widać że w produkcji użyto dobrych jakościowo materiałów. Nie ma mowy o jakichkolwiek „niedoróbkach”, każda błystka została wykonana z odpowiednią precyzją. Hologramy nie są – tak jak w przypadku kiepskich i tanich błystek – jedynie naklejone. Są dodatkowo laminowane i pokryte lakierem, dzięki czemu nie ma opcji, aby po jakimś czasie odpadły czy wyblakły

IMG_7212-1024x682

Kotwice, których użyto w zestawie River No.2, należą do jednych z lepszych, z jakimi do tej pory mieliśmy do czynienia. Są wyjątkowo ostre i wytrzymałe, nie łatwo jest je wygiąć. Są dobrze spawane, choć nie wszystkie ostrza trzymają się w linii prostej z osią kotwicy. Na ile jest to zabieg celowy – ciężko stwierdzić. Grunt, że dają pewne zacięcie a zadzior jest na tyle duży, że nie zdarzyło nam się zanotować ani jednego spięcia ryby.

IMG_7214-1024x682

Praca

Każda z błystek pracuje na swój unikatowy sposób, imitując inną rybę. Tak jak wspomnieliśmy, wiele zależy od sposobu jej prowadzenia. Niemniej, każda z nich tworzy dość silną falę akustyczną i pracuje intensywnie, co wyczuć można na wędce w trakcie prowadzenia. Skrzydełka się nie „przycinają” i nawet przy wolnym prowadzeniu, stawiają właściwy opór.

IMG_7216-1024x682

Nasze wrażenia

Zestaw od Grauvella jest dość ciekawą propozycją. Na tle konkurencji nie wyróżnia go nic nadzwyczajnego, no może poza świetną jakością wykonania. Naszej uwadze nie może jednak umknąć fakt, że:
1. Błystki nie są w żaden sposób opisane – nie ma podanej wagi, a rozmiar skrzydełka podano tylko na jednej z czterech błystek
2. Niby jest to zestaw przeznaczony na rzekę (jak sama nazwa wskazuje), ale nie da się posłużyć wszystkimi błystkami za pomocą jednego wędziska – ze względu na różny rozmiar i wagę błystek. Z pewnością nie jest to więc zestaw uniwersalny, chyba że wybieracie się nad wodę zaopatrzeni z co najmniej dwa wędziska.

IMG_7213-1024x682

Podsumowanie

Cztery błystki od Grauvella kosztują mniej więcej tyle, co jeden Mepps. Jakość wykonania jest naszym zdaniem podobna, więc wychodzi na to, że warto. Szkoda, że producent nie pomyślał o jakiejkolwiek informacji na temat błystek wchodzących w skład zestawu, bo wtedy w zasadzie nie byłoby się do czego przyczepić, a same błystki mogłyby stać się hitem. Być może w Hiszpanii, skąd wywodzi się marka Grauvell, wędkarze takich informacji nie potrzebują? Niestety, błystki z opisywanego zestawu są słabo dostępne w Polsce, i życzymy Wam powodzenia z ich zakupem. Jeśli jednak natkniecie się na nie w jakimś sklepie stacjonarnym (w internecie ich nie znaleźliśmy), warto naszym zdaniem w nie zainwestować.

IMG_7218-1024x682

źródło test-wedkarski.pl